Patio Apartments

Apartament Brama Chlebnicka ****

 

Brama Chlebnicka – gdańska brama wodna

 

Brama Chlebnicka w Gdańsku to najstarsza z zachowanych bram wodnych, zamykających ulice prostopadłe do Motławy. Wybudowana w XV wieku, posiada trzy kondygnacje. Jako jedna z nielicznych przetrwała zakończenie II wojny światowej w miarę dobrym stanie. Obudowano ją jako budynek mieszkalny z zachowaniem dawnego kształtu.

 

Apartament w średniowiecznej bramie

 

Apartament Brama Chlebnicka mieści się w jednej z najstarszych gdańskich budowli. Brama Chlebnicka to element charakterystycznego zespołu architektonicznego bram wodnych. W odległej przeszłości brama stała na straży wejścia do grodu i pełniła funkcje obronne. W miejscach, gdzie obecnie znajdują się okna, niegdyś były otwory strzelnicze.

 

Stare Miasto – Brama Chlebnicka

 

Bezpośrednie położenie wzdłuż nabrzeża Motławy pozwala poczuć atmosferę miasta portowego, w którym od wieków woda stanowi motyw przewodni. Apartament opowiada waleczną historię bramy, której niestraszne były wojny i upływający czas. Okna apartamentu wychodzą na Motławę oraz Długie Pobrzeże, przy którym znajdują liczne kawiarnie i restauracje.

 

Apartament Brama Chlebnicka w Gdańsku 

Apartament typu DESIGN ****, podwójna sypialnia, powierzchnia łączna 40 m2. Apartament na Głównym Mieście w Gdańsku, w zabytkowej Bramie Chlebnickiej, nad brzegami Motławy. Salon z aneksem kuchennym, dwie sypialnie, łazienka. Mieszkanie posiada podręczny sejf, zamontowany alarm, dostęp do internetu Wi-Fi. Apartament przeznaczony jest dla 6 osób.

 

Apartament Brama Chlebnicka **** – Wyposażenie

 

Salon:

Rozkładana 2-osobowa sofa, fotel, stolik, stół i cztery krzesła, TV satelitarna.

Sypialnia I:

Dwa wysokiej klasy pojedyncze łóżka (możliwość zestawienia), garderoba, stolik nocny.

Sypialnia II:

Dwa wysokiej klasy pojedyncze łóżka, garderoba, stolik nocny.

Łazienka:

Prysznic, pralka, suszarka do włosów, suszarka do ubrań.

Kuchnia:

Komplet wysokiej klasy mebli kuchennych, pełne wyposażenie w sprzęt AGD: płyta gazowa 4-palnikowa, zmywarka, kuchenka mikrofalowa, toster, ekspres do kawy, czajnik bezprzewodowy, naczynia, garnki, sztućce.